İstihbarat birimi paylaştı: Bu şifreyi çözen ajan olacak

İngiltere’nin istihbarat ajansı Hükümet İletişim Merkezleri (GCHQ) LinkedIn üzerinden yayınlanan görsel ile gündem oldu… Paylaşılan görsel kafaları karıştırırken, farklı objelerin ve detayların öne çıkması dikkat çekti.

Sosyal medya platformu üzerinden reklam paylaşan ilk İngiliz istihbarat ajansı olarak gündem olan GCHQ’nun bu görselindeki şifreyi çözebilecek olanların ajan olabileceği iddiası ortaya atıldı.

Bu görselde farklı montajların yer aldığı 13 farklı detayın alfabenin 13 harfini temsil ettiği belirtilirken GCHQ Direktörü Anne Keast-Butler, “Dünya giderek daha da karmaşık bir yer haline geliyor. Biz de doğru zekaları bir araya getirerek bu tehditlerin önüne geçeceğiz” dedi.

İngiliz yetkililer bu 13 harrf ile gizli bir mesajın verildiğine de vurgu yaptı.

Keast-Butler, “Bizim için bu, farklı geçmişlere, farklı deneyimlere, farklı anlayışlara ve farklı bilgilere sahip insanları bir araya getirmek ve hepimizin kendi rolünü oynayabileceği bir ekip oluşturmak anlamına geliyor. Bizimle çalışmayı hiç düşünmemiş insanlara ulaştığımızdan ve onlarla bağlantı kurduğumuzdan emin olmak için bir yolculuğa çıktık” dedi.

Keast-Butler, görseldeki şifreyi çözmek isteyenlerin kalıpların dışında düşünmesi gerektiğini de vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x